Home The News ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА АКАДЕМИЧНАТА 2015/2016 УЧЕБНА ГОДИНА във Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол при Тракийски университет – Стара Загора

ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА АКАДЕМИЧНАТА 2015/2016 УЧЕБНА ГОДИНА във Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол при Тракийски университет – Стара Загора ПДФ Печат Е-мейл
Написано от Миглена Казакова
Сряда, 16 Септември 2015 07:48

ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА АКАДЕМИЧНАТА 2015/2016 УЧЕБНА ГОДИНА

На 15. 09. 2015 година в зала „Райчо Димитров“ на Факултета  се проведе  тържествена церемония за откриване на  учебната година и посрещане на първокурсниците.

На тържеството присъстваха:

ИД Ректор на Тракийския университет - проф. двмн Иван Въшин, кметът на община – Ямбол - инж. Георги Славов, зам. областният управител - Диана Динкова, началникът на РИО – Ямбол – Красимир Стоилов, главният секретар на  ТрУ – доц. д-р Таня Танева, проф. дтн Георги Тасев – Доктор хонорис кауза на Тракийския университет, директорът на СОС, клон Ямбол – Мария Кунчева.

Тържеството беше открито от доц. д-р Таня Пехливанова. – зам. декан по учебната дейност, която представи  официалните гости и ръководството на Факултета.

С академично слово към присъстващите се обърна ИД Ректор на ТрУ- проф. двмн Иван Въшин.

Приветствие  поднесе Деканът на ФТТ – доц. д-р Красимира Георгиева.

Поздравления и пожелания за успешна година към първокурсниците, преподавателите, служителите и гостите поднесоха: инж. Георги Славов – кмет на община Ямбол, зам. областният управител - Диана Динкова, началникът на РИО – Ямбол – Красимир Стоилов.

Главният секретар на  ТрУ – доц. д-р Таня Танева прочете поздравления от името на различни министерства, организации и университети от страната и чужбина.

Проф. дтн Георги Тасев - Доктор хонорис кауза на Тракийския университет се обърна с вълнуващи думи към първокурсниците.

От името на студентите отговори Росица Йорданова, първи курс , специалност „Автоматика и компютърни системи“, която е с най-висок бал от приетите студенти редовно обучение.

Ректорът  връчи официално студентските книжки на първокурсниците, редовно обучение, приети с най-висок бал от всякя специалност:

Специалност „Автотранспортна и земеделска техника“ – Михаил Янев Цъцаров

Специалност „Дизайн, технология и мениджмънт на модната индустрия“ – Ралица Емилова Попова

Специалност „Автоматика и компютърни системи“ – Росица Живкова Йорданова

Специалност „Електротехника“ – Димитър Иванов Андреев

Специалност „Топло- и газоснабдяване“ – Ралица Кръстева Георгиева -  Манолова

Специалност „Технология на храните“ – Ралица Михова Пенева.

На добър час!

Линк към снимките от церемонията