Home Актуални събития във ФТТ - архив Тържествено откриване на новата 2013-2014 учебна година

Тържествено откриване на новата 2013-2014 учебна година

IMG 4307

На 16. 09 2013 година от 9.00 в зала „Райчо Димитров“ в сградата на Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол тържествено беше открина новата академична година. С вълнение първокурсниците, студентите и гостите гледаха презентация, която представи визията и възможностите, които Факултетът предлага на студентите за висококачествено обучение и образование.

В препълнената с млади и усмихнати хора зала церемонията започна с националния химн и химна на Тракийския университет.

Официален гост на тържеството беше Георги Славов - кмет на община Ямбол.

Деканът на факултета – доц. д-р Красимира Георгиева в приветственото си слово подчерта, че вече 49 години единственото в Ямболска област висше училище посреща първокурсници, студенти и преподаватели. Посочи мисията и целите, които стоят пред факултета в светлината на съвременните изисквания за развитие на висшето образование. Поздрави първокурсниците и изрази увереност, че ще бъдат упорити в преследване на мечтите си и уверени в способностите си.

Кметът на Ямбол Георги Славов приветства присъстващите студенти, преподаватели и гости и заяви, че е горд като ямболия за успехите на факултета.

От името на първокурсниците с вълнение отговори Кристияна Ташкова, първокурсничка от специалност „Автоматика, информационна и управляваща техника“.

Доц. Маргарита Пехливанова изброи имената на първокурсниците, приети с най-висок бал.

След официалната част на първокусниците бяха връчени студентските книжки с пожелания за успех.

IMG 4309 IMG 4307
IMG 4096 IMG 4099