Home Актуални събития във ФТТ - архив Обучение по първи модул на CATIA

Обучение по първи модул на CATIA

През месец март, 2012г. във Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол, Тракийски университет – Стара Загора се проведе петдневно обучение, в рамките на 40 часа, по първи модул на „Catia“, продукт на  най-големия софтуерен концерн за разработка на CAD/CAM/CAE  системи, френската фирма Dassault Systemes. Обучението беше проведено от фирма „Хайкад Инфотех“  ООД , официален представител за България, с лектор – инж. Димитър Дорулийски, специалист CAD приложения.

В обучението бяха застъпени основните модули - Sketcher, Part Design, Assembly Design, Drafting, които дават основата на машиностроителното конструиране и база за изучаване на специализираните модули на „Catia“.

В обучителния курс се включиха както студенти, така и преподаватели. Обучението премина при много висок интерес от страна на обучаемите.